Au-pair

Se zavedením víza pro pracovní prázdniny (Working Holiday Visa) pro mladé lidi od 18 do 36 let z České republiky se otevírá možnost i pro české dívky pracovat jako au-pair v novozélandských rodinách.

Začít je možno kdykoli během roku. Programy au-pair jsou na dobu 12 týdnů až 12 měsíců. Pracovní úvazek je 20-40 hodin týdně. Podle počtu hodin je i kapesné  od NZD 150,- měsíčně výše.

Dívka dostane nabídku 2 rodin, aby si mohla vybrat tu, která ji nejlépe vyhovuje. Rodině se pak představí dopisem a fotografiemi. Když ji rodina potvrdí, je uzavřena smlouva.

Místní agentura se postará o:

–          odvoz z letiště

–          přivítání a vyřízení potřebných formalit jako otevření účtu v bance, získání daňového čísla (IRD number), vízové formality…

–          řešení problémů mezi au-pair a rodinou, případně najde novou  rodinu

–          kontakt s dalšími au-pair v dané oblasti

–          informace o různých akcích v místě

–          ubytování 3 dny v hostelu v případě nouze

Podmínky pro přijetí do programu au-pair

  1. Dívka musí mít vízum pro pracovní prázdniny. Předkládá se jeho kopie a kopie pasu.
  2. Minimální věk je 18 let, maximální 30 let.
  3. Vyplnit přihlášku a poslat rodině dopis, kterým se představí, včetně fotek.
  4. Předložit čistý výpis z trestního rejstříku  a potvrzení o dobrém zdravotním stavu ne straší než 3 měsíce s překladem do angličtiny.
  5. Dívka musí mít uzavřené zdravotní a cestovní pojištění na dobu plánovaného pobytu a předložit příslušnou pojistku v angličtině
  6. Ukončené alespoň středoškolské vzdělání doložené dokumentem s překladem do angličtiny.
  7. Předchozí zkušenost s péčí o děti 2-3 roky doložené  referencemi v angličtině.
  8. Předložit 2 osobní posudky (nikoli od členů rodiny nebo přátel) v angličtině.
  9. Dobrá znalost angličtiny, ověřuje se pohovorem.
  10. Podepsat smlouvu.

Poplatek za zprostředkování podle délky pobytu od NZD 190 + záloha dle délky pobytu např. NZD 400,- při 12 týdnech nebo NZD 700,- při 24 týdnech.

Zprostředkování demi au-pair tj. dopoledního studia angličtiny a odpolední pomoci v rodině zprostředkovávají i jazykové školy např. Worldwide School of English v Aucklandu, Languages School of New Zealand v Queenstownu, NZLC v Aucklandu a Wellingtonu. Podmínky jsou obdobné. Minimální délka je 12 týdnů.

 S letenkami může pomoci partnerská CK STELLA TRAVEL.

Pro brigádnickou práci nebo au-pair na Novém Zélandu potřebujete Working Holiday Visa (WHV). Pro Čechy je k dispozici jen omezené množství, které je rozebráno ihned po vyhlášení na www.immigration.govt.nz. Podmínkou je věk mezi 18-35 lety.